Zielona herbata z l-karnityną

L-karnityna występuje pod postacią samodzielnego suplementu, który ma na celu wspomaganie procesu odchudzania,, ale coraz częściej łączy się ją także z innymi substancjami, które usprawniają walkę z nadmiernymi kilogramami. Bardzo efektywne jest połączenie l-karnityny z zieloną herbatą. Takie zestawienie zawiera m.in. suplement diety firmy Olimp – CLA + Zielona Herbata z L-karnityną.

Połączenie zielonej herbaty z l-karnityną występuje nie tylko pod postacią tabletek i kapsułek, ale także jako żel do stosowania zewnętrznego. Taki żel należy nanieść na te partie ciała, gdzie gromadzi się tkanka tłuszczowa. Biologicznie aktywne substancje przenikają przez skórę i pomagają w rozbijaniu komórek tłuszczowych.

Istnieje jeszcze jedne sposób na łączenie zielonej herbaty z l-karnityną. Wystarczy zażywać suplementy z samą l-karnityną, a przy tym pić codziennie napar z zielonej herbaty pod postacią suszonych liści zalewanych wrzątkiem. Należy przy tym pamiętać, aby nie słodzić zielonej herbaty. Dla wielu osób zielona herbata bez cukru ma przykry, gorzki smak – wówczas można sięgnąć po suplement.

Od dawna wiadomo, że polifenole zawarte w zielonej herbacie wspomagają proces utraty tkanki tłuszczowej, ale wraz z l-karnityną ten efekt staje się jeszcze silniejszy. L-karnityna transportuje kwasy tłuszczowe z długimi łańcuchami do mitochondriów, gdzie tłuszcze zostają przetworzone na energię, czyli spalone. Proces ten przebiega efektywniej, jeżeli l-karnityna łączona jest z zieloną herbatą, zwierającą związek EGCG, który usprawnia procesy utleniania kwasów tłuszczowych. Zielona herbata zaliczana jest do termogeników, czyli substancji wpływających na proces termogenezy – zwiększenie temperatury ciała w celu efektywnego spalania tkanki tłuszczowej. Z tego powodu zalicza się ją do spalaczy tłuszczu. Za pobudzanie termogenezy odpowiadają zawarte w zielonej herbacie katechiny.

Z punku widzenia odchudzania istotny jest również wpływ zielonej herbaty na funkcjonowanie układu pokarmowego. Zielona herbata ułatwia trawienie, usprawnia metabolizm ciężkostrawnych posiłków, przyspiesza procesy przemiany materii i zapobiega zakwaszaniu organizmu poprzez wyrównywanie poziomu tłuszczów i cukrów.

Połączenie zielonej herbaty z l-karnityną nie tylko ułatwia redukcję tkanki tłuszczowej, ale również usprawnia regulację gospodarki lipidowej, ponieważ zarówno zielona herbata, jak i l-karnityna, obniżają poziom szkodliwego cholesterolu LDL. Dzięki temu suplementy zawierające obydwie te substancje nie tylko ułatwiają odchudzanie, ale również chronią przed miażdżycą!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *