Zielona herbata z l-karnityną

L-karnityna występuje pod postacią samodzielnego suplementu, który ma na celu wspomaganie procesu odchudzania,, ale coraz częściej łączy się ją także z innymi substancjami, które usprawniają walkę z nadmiernymi kilogramami. Bardzo efektywne jest połączenie l-karnityny z zieloną herbatą. Takie zestawienie zawiera m.in. suplement diety firmy Olimp – CLA + Zielona Herbata z L-karnityną.

Połączenie zielonej herbaty z l-karnityną występuje nie tylko pod postacią tabletek i kapsułek, ale także jako żel do stosowania zewnętrznego. Taki żel należy nanieść na te partie ciała, gdzie gromadzi się tkanka tłuszczowa. Biologicznie aktywne substancje przenikają przez skórę i pomagają w rozbijaniu komórek tłuszczowych.

Istnieje jeszcze jedne sposób na łączenie zielonej herbaty z l-karnityną. Wystarczy zażywać suplementy z samą l-karnityną, a przy tym pić codziennie napar z zielonej herbaty pod postacią suszonych liści zalewanych wrzątkiem. Należy przy tym pamiętać, aby nie słodzić zielonej herbaty. Dla wielu osób zielona herbata bez cukru ma przykry, gorzki smak – wówczas można sięgnąć po suplement.

Od dawna wiadomo, że polifenole zawarte w zielonej herbacie wspomagają proces utraty tkanki tłuszczowej, ale wraz z l-karnityną ten efekt staje się jeszcze silniejszy. L-karnityna transportuje kwasy tłuszczowe z długimi łańcuchami do mitochondriów, gdzie tłuszcze zostają przetworzone na energię, czyli spalone. Proces ten przebiega efektywniej, jeżeli l-karnityna łączona jest z zieloną herbatą, zwierającą związek EGCG, który usprawnia procesy utleniania kwasów tłuszczowych. Zielona herbata zaliczana jest do termogeników, czyli substancji wpływających na proces termogenezy – zwiększenie temperatury ciała w celu efektywnego spalania tkanki tłuszczowej. Z tego powodu zalicza się ją do spalaczy tłuszczu. Za pobudzanie termogenezy odpowiadają zawarte w zielonej herbacie katechiny.

Z punku widzenia odchudzania istotny jest również wpływ zielonej herbaty na funkcjonowanie układu pokarmowego. Zielona herbata ułatwia trawienie, usprawnia metabolizm ciężkostrawnych posiłków, przyspiesza procesy przemiany materii i zapobiega zakwaszaniu organizmu poprzez wyrównywanie poziomu tłuszczów i cukrów.

Połączenie zielonej herbaty z l-karnityną nie tylko ułatwia redukcję tkanki tłuszczowej, ale również usprawnia regulację gospodarki lipidowej, ponieważ zarówno zielona herbata, jak i l-karnityna, obniżają poziom szkodliwego cholesterolu LDL. Dzięki temu suplementy zawierające obydwie te substancje nie tylko ułatwiają odchudzanie, ale również chronią przed miażdżycą!

Dodaj komentarz